Recent Posts

Archive

Tags

No tags yet.

8 suurepärast abimeest kilpnäärmele

Kilpnääre on väike, kuid võimas. Ta kontrollib ja mängib rolli keha paljudes funktsioonides. Kilpnääre võib mõndadel inimestel olla liiga aktiivne või liiga laisk ehk siis ületalitlus või alatalitlus ning mõlemad põhjustavad palju probleeme.

Alatalitluse puhul kasvab näiteks kehakaal, esineb ajuudu ja väsimus. Kuid need on vaid mõned sümptomid. Ületalitluse puhul kehakaal langeb, on unetus ning kiire südame löögisagedus. Needki on ainult mōned sümptomid. Mõlemal juhul tuleb leida algataja (leia siit http://bit.ly/2kycv9C ) ning kui kahtlustad endal kilpnäärmehaigust, tuleks kontrolli minna ja vajalikud testid teha.

Vajalikud testid leia siit: http://bit.ly/2fTixfV

Milleks siis kilpnääre vajalik on ja mida ta teeb? Ta on nagu meie keha boss ning ilma temata jääks paljud tööd kas tegemata või ei oleks kvaliteetselt tehtud. Kilpnääre töötab koos teiste näärmetega keha sujuva töö nimel.

Toon mõned näited:

  • Reguleerib südame- ja lihaste aktiivsust

  • Parandab ainevahetust ja aitab kehal muuta toitu energiaks

  • Pöörab beetakaroteeni A-vitamiiniks

  • Reguleerib kasvu lapsepõlves

  • Mõjutab vaimseid protsesse

  • Reguleerib inimese seksuaalelu elamise soovi ja naiste menstruaaltsüklit.

Kilpnäärme tervise hoidmiseks on palju võimalusi ning ravimtaimed on tegelikult üsna populaarne valik. On palju erinevaid ravimtaimi, mis võivad kilpnäärme tõhusamale toimimisele kasulikult mõjuda.

Soovitan kindlasti rääkida oma arstiga enne kui lisate oma tervise režiimile midagi uut.

Lisan, et ma ei ole arst, vaid räägin oma kogemustest ning toetun oma uurimistöödele.

linaseemned ( flax seeds)

1- Linaseemned

Linaseeme on väga rikkalik omega-3 rasvhapete allikas ja need on väga olulised kilpnäärme tervise jaoks. Linaseemneõli ja tavalised linaseemned võivad aidata kilpnäärme alatalitluse puhul.

Külmpressmeetodil pressitud linaõli sisaldab A- ja E- vitamiini ning teisi bioloogiliselt aktiivseid aineid. Linaõli on nimetatud looduslikuks elueliksiiriks, kuna selle komponendid vähendavad vere kolesteroolisisaldust, parandavad veresoonte kahjustusi ning teevad seda kõike ilma kõrvalnähtudeta. Linaõli toimib ka vähivastaselt, tõstab immuunsust, selle regulaarne kasutamine soodustab insuliini teket, vähendab liigesepõletikke, parandab nägemist, vähendab depressiooni ja suurendab üldist eluenergiat. Linaseemnete kiudained aitavad seedimist korras hoida. Linaseemned ja linaõli on tervislikud ka selle poolest, et sisaldavad rohkesti omega-3 rasvhappeid. Seemnetest saab organism kasulikud rasvhapped paremini kätte siis, kui need on jahvatatud.

Üldiselt on soovitatav võtta iga päev umbes 1 supilusikatäis jahvatatud seemneid ja seda tuleks teha tühja kõhuga. Võtta tuleks jahvatatud seemneid koos veega. Võib kasutada ka linaseemneõli, kuid tuleb jälgida, et kogust ei ületaks.

Ingver (Ginger)

2- Ingver

Ingver on suurepärane magneesiumi, tsingi ja kaaliumi allikas, mis kõik on kilpnäärme jaoks olulised. Kõik need aitavad vähendada ka põletikku. Ingverit võib kasutada nii nagu soovi on.

Siilkübar (ECHINACEA)

3- Siilkübar (ECHINACEA) [1]

Purpur-siilkübar, rahvakeeli „õhtupäike“ – on imepärane ravimtaim, millel on sajanditepikkune kasutamise ajalugu. See sisaldab terve hulga põletikuvastaste, viirustevastaste, seentevastaste ja immuunsust tugevdava toimega raviaineid. Lisaks on väga populaarne USAs ja Euroopas universaalse „taimse antibiootikumina“, millel on võime stimuleerida immuunsüsteemi rakkude funktsioone.

Siilkübar on tõhus bakteriaalsete ja viirusnakkuste ennetamise vahend, mis aktiveerib organismi elujõudu. Siilkübar sisaldab eeterlikke õlisid, fütosteroole, glükosiide, erinevaid orgaanilisi happeid (inuliin, pektiin), flavonoide, samuti spetsiifilisi, üksnes siilkübarale omaseid bioaktiivseid aineid. Polüsahhariidid on siilkübara peamised toimeained, mis stimuleerivad makrofaagide aktiivsust, mis neelavad baktereid, viiruseid ja ka organismis „rikkis“ rakke. Lisaks aitavad polüsahhariidid kaasa T-lümfotsüütide tootmise ja valgete vereliblede aktiivsuse suurendamisele, mistõttu õnnestub vältida haigestumist ja leevendada selle sümptomeid. Just polüsahhariidides, mis ümbritsevad koerakke ja kaitstes neid seeläbi bakterite ja haigusetekitajate invasiooni eest, peitub siilkübara immuunsust stimuleeriv toime. Siilkübaras sisaduvatel glükosiididel on kortisoonile sarnanev toime. See toime on seotud nende ühendite võimega pärssida ensüüm hüaluroonidaasi aktiivsust, mis tingib spetsiifilise põletikuvastase toime. Põletiku ja mikroobivastast mõju tugevdavad taimes sisalduvad oksükaneelhapped. Vaatamata sellele, et taime koostist on põhajlikult uuritud, on selles seniajani varjul hulk saladusi. Näiteks üsna hiljuti saadi teada, et siilkübar sisaldab võimsaid antioksüdante. Siilkübaral on antibakteriaalsed ja viirusevastased omadused. Siilkübara ekstraktid pidurdavad streptokokkide, kolibakterite ning viiruste kasvu ja arengut. Siilkübarat võib kasutada üldtugevdava ja abivahendina krooniliste haiguste ravimisel. Immuunsuse stimuleerimiseks soovitavad eksperdid tarvitada siilkübarat kuuridena: nädal aega tarvitada, seejärel pidada vahet. Liialt pikaaegne siilkübara tarvitamine võib immuunsüsteemi kurnata.

See on ka suurepärane ravimtaim kilpnäärme ületalitluse puhul. See on saadaval erineval moel, kuid juure võtmine tundub olevat kõige tõhusam.

Lagritsajuur (LICORICE)

4- Lagritsajuur (LICORICE)

Lagritsa ürt aitab edendada õiget tasakaalu kilpnäärme piirkonnas ja

need, kellel esineb ebakindla kilpnääre tõttu väsimus, annab selle taime kasutamine sageli rohkem energiat.

See sisaldab triterpeenoglütseretüünhappeks, mis võib aidata peatada invasiivsete kilpnäärmevähirakkude kasvu.

Õhtu priimula õli (EVENING PRIMROSE OIL)

5- Õhtu priimula õli (EVENING PRIMROSE OIL)

Kuningakepiõli

See ravim on täis aminohappeid ja need happed on kriitilised optimaalse kilpnäärme tervise jaoks. Nad aitavad parandada kilpnäärme funktsiooni ja võivad aidata leevendada mõningaid kilpnäärme alatalitluse sümptomeid, nagu näiteks raske menstruatsioon ja juuste väljalangemine.