Recent Posts

Archive

Tags

No tags yet.

16 aastat kannatust. Hashimoto see kuri loom.

18 aastat tagasi hakkasid mul juuksed välja langema. Samal ajal hakkasin end üha rohkem ja rohkem väsinuna tundma. Kõige selle juures esinesid ka suured tujukõikumised. Aastaid kannatasin kõhuvalu käes, olin näost kahvatu ja meeletult kõhn. Nii kaua kui mäletan, on mul kogu aeg külm olnud ning kehakaal alati 49 kg kanti. Sain selle tõttu palju ebameeldivaid ja pilkavaid hüüdnimesid – piitsavars, luud, pesulaud, käbi jne. Tundsin selle üle suurt piinlikkust ning olin väsinud seletamast, et söömine ei aita ning ma olengi selline. See kõik tegi tohutult haiget mu enesehinnangule ning pani mind inimestega üha vähem ja vähem suhtlema.

Sõbrad olid minu pidevast kurtmisest tüdinenud. Muidugi käisin ma arstide vahet ning tegin pidevaid vereanalüüse. Arstid lihtsalt ei suutnud aru saada, mis mul viga võib olla. Lõpp tulemus oli see, et arstide arvates toimus see kõik minu peas ning nad tahtsid mulle antidepressante välja kirjutada.

Paar aastat tagasi, kui meie perre sündis kolmas laps, võtsid asjad aga väga halva pöörde. Veetsin lapse esimesed elukuud suisa haiglas. Ma isegi ei suuda tagasimõtlevalt oma halba enesetunnet kirjeldada. Arstid ei suutnud midagi avastada ning lõpp tulemuseks jäi see, et mul on ilmselt rauapuudus.

Haiglast koju tulles läksid asjad veelgi hullemaks. Meeletu nõrkus, südame puperdamine, lihtsamate sõnade unustamine, nö udune olek, põlvevalu ning 49 kg kehakaal olid igapäevased kaaslased. Võisin magada 15 tundi järjest ning tõustes olin endiselt väsinud ning olematu energiaga. Võlgnen siinkohal meeletult suure tänu oma emale, kes mind lastega aidates vapralt Eesti ja Inglismaa vahet lendas. Mina aga tundsin ennast kui keset õudusunenägu, millest pääsemine näis võimatu. Selle kõige tõttu said kannatada suhted abikaasa ja sõpradega. Tundsin, et mitte keegi ei mõista mind.

Otsustasin uuesti vereanalüüsid teha, kuid seekord teisiti läheneda. Olin teinud suurt uurimustööd ning palusin kontrollida TPO antikehasid. Soovisin vastust ka e-postiga saada. Olin suures jahmatuses kui nägin, et minu TPO antikehad olid 1300 (norm 60). Konsultatsioonis käies ütles arst täiesti veendunult, et analüüsid on korras ja muretseda pole vaja. Mina nii ei arvanud. Olin lugenud, et kõrge TPO antikehade tase veres viitab Hashimotole. Mainisin seda ka arstile. Arst aga ütles, et nad ei saa selle haigusega midagi peale hakata. Kui Hashimoto kilpnääret kahjustama hakkab, siis seda saab ravima hakata. Sain sellise vastuse Eesti erihaigla tuntud arstilt. Olin suures hämmingus, kuid samas ka väga rahulolev. Mul oli lõpuks DIAGNOOS! Kodus seisin silmad vees peegli ette ning vaatasin, millega ma siis tegelema pean. Kondine, juuksed hõredad, nägu punniline ja enesetunne enneolematu. Aga mul oli diagnoos!

MIS ON HASHIMOTO TÜREOIDIIT? See on krooniline autoimmuunne kilpnäärmepõletik, kus immuunsussüsteem ründab kilpnääret. Olenevalt algpõhjusest võib inimene muutuda kas hirmkõhnaks või ülekaaluliseks. Paljud arstid ei oska siiani öelda, miks see täpselt nii on.

Olen nüüdseks kaks aastat uurimustööd teinud ning leian, et olen suurepärases olukorras! Olen leidnud oma haiguse algataja ning arstid, kes sellest haigusest teavad. Ravin ennast ning olen tagasi saanud oma energia, enesekindluse, enamus juukseid ning hea tuju! Peale 18 aasta pikkust õudusunenägu oskan taas elust rõõmu tunda!

Minu eesmärk on inimesi Hasimoto olemasolust informeerida ning kuulutada 20. juunil 2017 välja Hasimoto päev. Selle eesmärgiks on tõsta avalikkuse teadlikkust Hasimoto teemal. Lisaks ka soov koguda allkirju petitsioonile, et haigust sügavamalt uuritakse. Tahan aidata kaasa sellele, et need, kellel on Hasimoto, saaksid sellekohase diagnoosi ning tunneksid end toetatuna. Üheskoos saame ka julgust avalikult oma olukorrast rääkida ning tõsta ühiskonna teadlikkust Hasimoto teemal.

MA PALUN mu sõbrad ja sõprade sõbrad! Palun jagage seda postitust, sest ka teie tutvusringkonnas võib olla keegi, kes väga abi vajab ning oma olukorrale meeleheitlikult väljapääsu otsib. Kui tänu sellele postitusele saab kas või üks Hasimoto põdeja abi, taastada oma tervise, energia ja enesehinnangu, olen ma väga õnnelik!

#hashimoto #tervis